Pomoc przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej

Własna działalność gospodarcza, to świetna możliwość dla wszystkich, którzy mają dość pracy na etat i chcą zacząć zarabiać na własny rachunek. Wymaga to silnego charakteru, pomysłowości i ciężkiej pracy, jednak rezultaty bardzo często są tego warte. Dzięki pomocy naszego biura rachunkowego uzyskasz odpowiednie wsparcie w trakcie procesu jakim jest rejestracja działalności gospodarczej.

Rejestracja działalności gospodarczej - co musisz wiedzieć?

usługi księgowe wejherowo

Biuro rachunkowe DS Profit posiada bogate doświadczenie w pomocy przedsiębiorcom w pierwszych krokach ich działalności i świadczy doradztwo podatkowe  przy rejestracji działalności gospodarczej na terenie miast Reda, Ruma i Wejherowo. Pomagamy również firmom z całej Polski. Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Do rejestracji działalności gospodarczej niezbędne jest posiadanie pomysłu na biznes. Jest on niezwykle ważny i ma duży wpływ na to czy firma osiągnie sukces, czy też porażkę. Należy więc wiedzieć czym będzie zajmować się firma i do jakich klientów będzie kierowana.

Następnym krokiem, który ułatwi późniejsze prowadzenie firmy jest wybór biura rachunkowego i formy prawnej dla Twojej działalności gospodarczej. Wyboru biura warto dokonać jeszcze przed złożeniem wniosku do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego – czyli przed formalnym rozpoczęciem działalności gospodarczej. Dzięki fachowej wiedzy i poradom biura rachunkowego łatwiej będzie dokonać wyboru pomiędzy różnymi formami działalności gospodarczej i opodatkowania, by była ona najbardziej korzystna dla Twojej firmy. 

Rejestracja działalności gospodarczej – doradztwo podatkowe

Odpowiednie doradztwo podatkowe jest szczególnie ważne już od początku prowadzenia firmy, gdyż wyboru pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą, spółką cywilną czy spółką z.o.o. dokonuje się jeden raz – dlatego warto wiedzieć czym w praktyce różnią się od siebie te formy. 

Decyzję o formie opodatkowania można zmienić w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej, jednak warto, już od samego początku wybrać najkorzystniejszą z nich, a dzięki pomocy biura DS Profit będzie to znacznie łatwiejsze. Skorzystaj z usług doradztwa podatkowego DS Profit.

usługi księgowe wejherowo

Rejestracja działalności gospodarczej - pierwsze formalności w urzędach

usługi księgowe wejherowo
Po zdefiniowaniu tego, jak chce się prowadzić swoją własną działalność gospodarczą należy złożyć wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – czyli CEIDG. Można to zrobić elektronicznie, pocztowo bądź tradycyjnie w urzędzie gminy. Następnie należy wypełnić formularz ZUS. Przedsiębiorca ma 7 dni od daty rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej na zgłoszenie siebie do ubezpieczeń. Pomożemy Ci w rejestracji działalności gospodarczej! Zgłoś się do nas, a nasz doradca podatkowy doradzi Ci w wyborze formy prawnej przedsiębiorstwa.

Optymalizacja podatkowa dla Twojej działalności gospodarczej

Dzięki pomocy naszego biura, nie tylko będziesz pewny jaką formę opodatkowania działalności gospodarczej wybrać, ale dowiesz się również o jakie ulgi możesz się starać. Nasz doradca podatkowy  odpowie na każde twoje pytanie. Pomoc doświadczonego biura rachunkowego w procesie rejestracji działalności gospodarczej znacznie ułatwi pierwsze kroki podczas prowadzenia firmy. Biuro DS Profit posiadające duże doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego i finansowego w Rumi, Redzie i Wejherowie i w całej Polsce to nie tylko łatwiejsza rejestracja działalności gospodarczej, ale i późniejsza księgowość, pomoc w zakresie kadr i płac, oraz doradztwo biznesowe. Dzięki takiej współpracy Twoja firma będzie mogła rozwinąć skrzydła!

usługi księgowe wejherowo